NOVINKY
 AIREDALE TERRIER   HISTORIE KONTAKT   ROTTWEILER
     
 
  Průkaz původu  
 
  Štěňata  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O erdelech  
 
  Nejčastější otázky  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
 
 
Počet návštěv: 836530
 
 

BAZOOKA AgaYaga (16.1.2008 - 22.4.2018)

Bajítko se samo tak nějak rozhodlo, že z B vrhu zůstane doma, byť neplánovaně. Nešlo jí odolat, když coby jediná z plné bedny prchala, aby se mohla krkolomně vyšplhat a ustlat si u člověka na polštáři... Velmi kontaktní a neustále uchechtaná temperamentní a empatická fenka, která děti ve školách a školkách učila správnému chování k pejskům. Skřítek neposeda, peacemaker, prostě Bazušák.


16.1.2019 Tohle přání k narozeninám se mi vůbec nepíše snadno. Chybí mi totiž po boku Bajítko, moc se mi po ní stýská. Nicméně, milá Bčka, přeji vám k 11. narozeninám především zdraví, kterého je v tomto seniorském věku opravdu zapotřebí. Nějaké ty mňamky, dostatek mazlení, vycházek a lásky máte od svých úžasných páníčků stále dostatek, tím jsem si jista. :) Posílám střapatcům na dálku pohlazení a potřesení packou. A tiše vzpomínám na ta erdelátka z našeho početného chumlu, která jsou už za Duhovým mostem...

27.4.2018 Tohle se mi píše strašně těžce a vlastně doteď tomu nechci věřit. Skříteček, Bajítko, Bazušák už tu není. Bylo to opravdu nečekané a během cca sedmi dnů jsem musela udělat "to" rozhodnutí, aby se Skříteček netrápil a nic ho už nebolelo, lymfom umí být zakeřně hnusná a rychlá svině. Bajítko milované, chybíš strašlivě, doteď Tě Troldík i Růženec hledají při každodenních rituálech. Pozdravuj tam Agátku, Dorotku a Křemýlka a další...


16.1.2018 - Bazooka přeje všem sourozencům VŚE nejlepší k DESÁTÝM narozeninám. Ozval se bráška Buddy, tak s radostí předávám jeho vzkaz ostatním:
"Dobrý den paní Fiedlerová,
čas tak rychle běží. Ani se mi nechce věřit, že ta malá erdelátka, jejichž první krůčky jsme prostřednictvím vašich zpráv se zaujetím sledovali, dnes slaví 10 let.
Báďa by Vám rád dal o sobě vědět, že se těší dobrému zdraví a duší je stále mladík.
Dnes ráno nás mile překvapila sněhová nadílka, a tak jsme nelenili a odpoledne si užili spoustu legrace. Třešnička na dortu byla zahnaná kočka, i když panička z toho moc nadšená nebyla…
Po vycházce Báďa zbaštil nějaké ty dobroty a teď už spokojeně chrupká.
Musím říct, že Buddy je opravdu ten nejlepší přítel do pohody i nepohody a přináší nám do života tolik radosti. Věřím, že se budeme těšit společných chvil ještě hodně let.
A tak bych ráda společně s Buddym popřála všem dnešním oslavencům především pevné zdraví, spoustu radosti ve svých rodinách, vlídné pohlazení a misku plnou dobrot.
Zdraví Báďa se svojí smečkou."


15.8.2014 - Foto z LVT.
Alespoň několik fotek smečky, velké díky za ně Aničce. Stárne, smečka, Agátě táhne na 11, Amyně na 10 a Bajítku bude 7. Tábor si všechny tři užily, denní plavení v Labi, výlety do okolí, lítání po lukách, šmejdění a hledání vodních živočichů na břehu a hlodavců v trávě - zkrátka psí ráj s tropickým počasím. Rozčesaná srst erdelek po každodenním máchání ve vodě vypadala velmi nadýchaně. :)
Amy. :)

Baz, Agáta a kamarád Arnošt :)

A smečka:)

9.10.2010 - Bazušák a výletící smečka
Zanedbávám focení, nikoliv aktivity s erdelicemi. Dnes foťák doma nezůstal, poctil nás při výšlapu s psokamarády svou přítomností i Pan Taránek s paničkou, velké zpestření krom zlatých zlaťáčků. 6měsíční štěňátko vlkodava, erdelky mu záviděly delší brčko a dávaly si majzla, aby na ně moc neslintal a nešplouchal. Krásné počasí, skvělé vylítání pro psiska, erdelice byly v sedmém nebi. Přidávám pár fotek.
Bazoooka hledící v dál a snažící se o výstavní postoj, ale lítando je prý lepší.

Společné foto exotické smečky.

Terrier = terra = země. Neboli krátery, myši, potkani. Ve dvou se to lépe táhne, hlodavci nemají úniku.

A terrier= se i voda. :)

Agáta i Bazušák si krásné babí léto opravdu v sobotu užily. Díky, holky, za super vychandu! :)


9.4.2009 - Coursing Dvůr Králové n.L.
Již dlouho jsem pokukovala po psím sportu zvaném coursing. Několik mých známých se této psí zábavě věnuje a tvrdí, že pro psa to je bezvadné vylítaní a zábava. Ve zkratce - coursing imituje lovení kořisti, před psem "utíká" igelitový střapec a pes jej stíhá a loví. Proto jsme s kamarádkami vyrazily do Dvora Králové, kde se konal tréning pro začátečníky.
Sešlo se přes 50 psů různých plemen a velikostí, počasí nám přálo. Náš první běh na krátké rovince byl zpočátku nadějný - Baz za střapcem vyběhla, zaujal ji. Pak se rozhlédla, usmála a šla se radši seznámit s ostatními psíky. Že prý není tak omezená, aby lovila kus igelitu. :-D . Jo, kdyby to byla králičí kůže nebo nejlépe živá slepice, to by se to prý nahánělo lépe.

Druhé kolo bylo už pro některé začátečníky hodně náročné, běhala se delší trať do oválu s kladkami, přes které je střapec natažen a tím se mění směr jeho pohybu. My nastoupily hlavně pro obveselení ostatních, bylo mi jasné, že Bazunu prchající igelit nezaujal, ale což, proč to nezkusit. Takže jsem se krásně proběhla, Baz chvíli běžela, pak si radši prozkoumala krtince a myšky a u poslední kladky dala svůj názor na igelit zcela zřetelně najevo (byť byla předtím důkladně vyvenčená).

Myslela jsem si, že ji coursing zaujme a bude bavit, neboť je to fena velmi temperamentní. Od instruktorky nám bylo řečeno, že nemáme házet flintu do žita, jsou různé finty, jak střapec ozvláštnit - přivázáním míčku, pamlsku, králičí kůže atd. Přemýšlím, zda coursing ještě zkusíme, neboť od malinka v Baz potlačuji lovecké zdrhaci pudy, má zafixován akční rádius, který nemá překračovat (stačí pozitivní motivace) a snažím se, aby nevybíhala při mihnutí se čehokoliv.
Bylo více psů, kteří se po uběhnutí určité vzdálenosti vraceli k páníčkům (a samozřejmě byli takoví, kteří se hned napoprvé za střapcem rozeběhli jako profíci, těm moc gratuluji, bylo krásné je sledovat).
Takže pro nás rozhodně nová zkušenost, jsem ráda, že jsme se zúčastnily a moc děkuji pořadatelům za skvělou organizaci.


 
     
 
  Průkaz původu  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O RTW  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
Eva Fiedlerová, mobil: +420 777 867 887, email: agayaga@seznam.cz