NOVINKY
 AIREDALE TERRIER   HISTORIE KONTAKT   ROTTWEILER
     
 
  Průkaz původu  
 
  Štěňata  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O erdelech  
 
  Nejčastější otázky  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
 
 
Počet návštěv: 836502
 
 

LVT Dvůr Králové nad Labem - 30.7. - 11.8.2008

Tradiční dovolená, na kterou se těšíme se smečkou celý rok, nezklamala. Ba co více, letos nám počasí přálo nejvíce za posledních x let. Kromě dvou či tří dnů plných deště a vichru se nekonaly přízemní mrazíky či záplavy, voda v Labi teplotně příjemná i lidem, slunko nám přálo. Letos se k naší smečce na tábor přidala nově kamarádka Anička se dvěma zlaťáky - Bublinou a Balónem. Musely jsme nejprve před odjezdem zkusit postavit její fungl nový stan Husky u nás na zahradě. Přeci jen, pokud by chyběla střecha či tyčka, špatně by se téměř 14 dní stanovalo. :D Stavbou stanu naše feny pochopily, že se bude konat akce! Při balení nastala obvyklá cestovní horečka, kdy hlavně nejstarší rtw Dorota zalehávala tašky, abych jí nezapomněla doma.
Po příjezdu do areálu Nový svět jsme se "zahnízdily" na své obvyklé místo, postavily stany, white hall, zabydlely psíky a psice na úvazy. Tento způsob zajištění psů v blízkosti stanu se mi osvědčil nejvíce. Stále mám feny pod dohledem, případně na ně dohlíží někdo z kamarádů, na noc či v případě deště jde půlka smečky spokojeně chrupat do prostorného kufru combíka a druhá do stanu. Feny byly přes den uvázány na lehkých řetězech a na širokých kožených obojcích. A že psice oceňovaly "své" místo klidu, lze jasně vidět.
LVT ve Dvoře má několik specifik - stany i plac jsou v těsném sousedství s pastvinami, kde se nacházejí koně a krávy. Občas se stane, že se na cvičáku mihne jedna ze spokojených koček ze zdejšího útulku (Amyna byla odložená a já se lekla hodně moc, když se mi začala v tréninku otírat o nohy kočka). Zkrátka, rušné prostředí, jak má být. :)
Tábor byl letos pěkně obsazen, stanovací louka ve stínu stromů podél Labe praskala ve švech. Většina letitých účastníků měla své psy u stanů zajištěné, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům při odchodu na vycházky. Přijde mi zbytečné, aby při takové koncentraci psů stále někde pobíhalo x jedinců navolno a byť v dobré viře obtěžovali psy na vodítkách. Kdo vlastní rtw, jistě pochopí.
Spolu s námi si krásnou dovolenou užila i paní Bonnapátková. Pavlína s sebou měla celou smečku, Bonušku, Corinku, Deríčka a Danetku. Jejich "tatánek" nelze nevzpomenout, hlavně s Deríčkem parníčkem. :D Moc jsem jejich fotek neulovila, tak alespoň detail hlavy Derrick Bonnapo a foto ze zkoušky, Ancara Bonnapo složila SChH A.
Dále byla na svém prvním LVT velmi spokojená Anička, o jejích pohodových zlaťácích ani nemluvě. Oba byli uvázáni ke spešl úvazovým kolíkům domácí výroby, které vyvolávaly v mnoha lidech jisté asociace
Denně se naše feny (krom Dorotky, ale i ta si užila spousty pohybu, hlavně plavání) vylítávaly buď na vyjížďkách u kola nebo až dvouhodinových vycházkách ve smečce s parťáky. Terény kolem areálu byly čerstvě posekané, seno zabalíkované, zkrátka psí ráj. Obzvláště mladé erdelce Bazošce tento tábor dal strašně moc, co se týká přivolání, socializace a poznávání nového prostředí.
První den byla zakřiknutá a překvapená (koně, krávy, mýval, řvoucí psové..), od druhého dne tábor pojala jako velké hrací hřiště.Oproti své matince Agátě je občas až moc kontaktní, jak vůči psům, tak vůči lidem, prostě takový Skřítek Neposeda. Seznámila se i s figurantem, ale byla příliš roztěkaná, aby se byla schopná na kůži soustředit plně (ale to nás v dalším výcviku neomlouvá).
Celý pobyt trávily psice velkou část dne ve vodě, fotek moc nemám. Labe je u Dvora Králové k nepoznání od široké temné řeky třeba v HK, je čisté a oplývající vodními tvory.
S Amy (Beatrice) jsem se 7.8.2008 zúčastnila zkoušky ZOP, splnila ji šikulka moje na plný počet bodů. Takže naše první zkouška na 100b, sice jen poslušnostní, ale i takový mini úspěch člověka pohladí po duši.

Zkrátka, celý tábor jsme si moc užili a těšíme se na další ročník. Vřelé díky Martinovi Antonínovi a Danče Hoblové za super pohodu a krásné prostředí, i za dovážené obědy. :)
P.S. Přidáme postupně další fota.
P.P.S. - Tímto děkuji Aničce za poskytnutí úžasných fotek.

Sliby se mají plnit, tak přidávám zbytek fotek ze Dvora.
Nejprve několik momentek s Amy z nácviku poslušnosti a pak její krásné portréty od Aničky, na poslední fotce je s Dorotkou.
Erdelí duo - upravená Agáta a chlupatice Baz.
Uchechtaná Baz si opravdu tábor užívala.
Agáta to samé, krásně jsme si téměř každý den mákly u kola.
A celá smečka "spolubydlících" si společně užívala dlouhých výletů po okolních lukách.
Též nás na jeden večer přijela navštívit Nikita a její feňule - Šarinka zvaná Plíííseň je opravdu vzhledově unikát a psík k neutahání.
A Xeňůtko je stále stejně líbezné a geniální.
Ještě musím přidat foto Balóna, co ten vymýšlel, zkrátka klaun v každý okamžik, ať už na volno či na úvazu.
Na závěr hromadné foto naší smečky a zlaťáků od Aničky.


 
     
 
  Průkaz původu  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O RTW  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
Eva Fiedlerová, mobil: +420 777 867 887, email: agayaga@seznam.cz