NOVINKY
 AIREDALE TERRIER   HISTORIE KONTAKT   ROTTWEILER
     
 
  Průkaz původu  
 
  Štěňata  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O erdelech  
 
  Nejčastější otázky  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
 
 
Počet návštěv: 836512
 
 

AMY - Beatrice Bonnapo (16.5.2005 - 10.7.2017)


10.7.2017 - Dnes jsme se museli navždy rozloučit s Amy. Bylo to nečekané, rychlé, Křemýlek vlastně odešel ve skvělé kondici. Jeden den řádila s pneu a hlodala si nohy s Troldou... a druhý den už nebyla... Ze dne na den se jí objevily jakési podivné záchvaty připomínající epilepsii. Ke čtvrtému záchvatu už nedošlo, nenechala jsem ji trápit. Podle veterináře šlo nejpíš buď o nádor v hlavě nebo nějaké krvácení v mozku. Ať to bylo cokoliv, už teď nám všem strašně chybíš, Byesku, Křemýlku jedinečný. Pozdravuj tam kdesi Bernáše, Dorotku, Bonušku i Agátu...

16.5.2017 - 12. narozeniny!!! Včera oslavila narozeniny nejstarší členka smečky. Amyně bylo nádherných 12 let. Je to můj první rotvík, který se takového opravdu seniorského věku dožil. Tedy dožil, Amyna se chová stále spíš jako nějaká praštěná dorostenka, nějak jí do neuronu nedotéká, že by se měla chovat jako důchodkyně.
Za což jsem moc ráda a svůj velký podíl na tom má i pruhatý přírůstek Troldík, který ji nenechá lenošit. Samozřejmě, že nějaké stařecké zakulhání se občas objeví, když to bláznivka přežene s aktivitami, ale aniž bych přeháněla, ona mě přivádí dnes a denně v úžas. Své narozeniny oslavila zejména řáděním s vyřazenou pneu.

Pneumatiky jsou její celoživotní vášeň, co znám rtw, asi plemenná úchylka. :-D
A večer její obvyklá miska plná pestré přirozené stravy byla o něco vydatnější a ozdobená úžasnými čísly z vařeného vajíčka. Takže, Křemýlku, ty moje nesmrtelná teto, ty moje milá „Věci Makropulos“ – doufám, že sis elixíru mládí lokla důkladně a budeš tu s námi ještě hodně, hodně dlouho. Vše nejlepší! :-)


16.5.2016 - Dnes je Amy 11 let. Přeji ti pevné zdraví a neustálý optimismus, buď ještě dlouho pořád stejně "momentálně" zaostalá, hraj si jako doposud a užívej "důchodu". Letos byla Amy na drobné operaci, na zadní nožce se jí z otlaku udělalo něco podivného a ošklivého, muselo to ven. Před narkózou jsme udělali krevní testy, které k mé velké radosti vyšly zcela v pořádku - je to zdravá veteránka. Nožku už má dávno zhojenou a opakuji se, Amy na svůj věk vůbec nevypadá. :)


16.5.2015- Amy dnes slaví 10. narozeniny. Na babku rotvajleří vůbec nevypadá, stále si drží štíhlou linii a slušnou fyzičku, jen bradička jí za ten rok více zešedivěla. Přeji jí do budoucích let pevné zdraví a byla bych moc ráda, kdyby tu s námi ještě dlouho byla. Vše nejlepší, Amynko!


16.5.2014- 9. narozeniny Amyna již slaví. Jsem z té číslice poněkud konsternovaná. Amyny psychická svěžest (spíš bych měla říci permanentní praštěnost) a fyzická schránka (štíhlá linie a zhruba 10 šedivých chloupků na bradě) devítiletou rotvici vůbec nepřipomíná a jsem velmi potěšená, že jí stále lidé tipují věkově kolem 5-6 let. Letos si narozeniny užívá po medicínské stránce pouze s chronickým zánětem v uchu, po dlouhé době to je na antibiotické kapky. Po všech jiných stránkách je v pořádku, masový dort ji čeká zítra a až bude lepší počasí, udělám pár fotek "veteránky". Takže, milá Amy, pevné zdraví tobě i sourozencům! A zde Amy 17.5. se svým kopačákem. :)

16.5.2013 Amy včera oslavila 8. narozeniny poněkud netradičně. Ze dne na den přestala používat pravou zadní nohu, takže jako dárek měla návštěvu u našeho skvělého veterináře. Zkoumal, hnát protahoval, koleno zásuvkově vyšetřoval - a Amy byla zlatá, míru bolestivosti dávala na sobě znát jen fialovým zrakem a bubláním. Rtg naštěstí neprokázalo žádný vnitřní problém kostí (toho jsem se moc bála, po zkušenosti s Dorotkou), klouby bez jakékoliv atrtrózy odpovídající spíše mladšímu psovi, ne 8leté rtw. :) Závěr? - blbka černá si někde natáhla/povymknula kyčel, nejspíše u svého jumpování při hlídání, to z místa hupsá až metr osmdesát. Takže má klidový režim a prášky na bolest - to je dost peklo s ní. I když stále kulhá, trojnožka dnes již vyžadovala hry a vycházku. Takže, milá Amy, příště si takové dárečky nechej, koukej se dát rychle do kupy a ať ti zdraví slouží další léta, ty naše "veteránko!". Foto pacientky a jejího narozeninového "dortu" - vypadá nevábně, ale miska byla vyčištěná důkladně. Přirozená strava je přirozená strava (i proto mě výsledek rtg velmi potěšil). Samozřejmě posíláme blahoprání i ostatním sourozencům.

16.5.2012 Dnes je Amy 7 let. Nic se oproti loňským narozeninám nezměnilo, stále zůstává rozverná, bláznivá a zdravá (až na tu hlavu :-D ). Jen tak dál, alespoň dalších sedm let.


16.5.2011 Amyna oslavila 6. narozeniny. Zdraví jí slouží skvěle, temperamentu má na rozdávání. Vše nejlepší, Křemýlku šílený! :)


16.5.2010 Páté narozeniny. Nevěřícně zírám na tu číslici na poctivém masovém dortu, na Amynu a kroutím hlavou. Tomuhle zvířeti, že je pět let? Budu se opakovat jako vloni, ale Amyna svým chováním, hravostí, temperamentem a ztřeštěností stále připomíná spíše ročního puberťáka. A jsem tomu ráda. Takže milá Amynko, Křemýlku, Býesku, Kobřičko - vzhůru do další pětiletky a ať ti zdraví slouží! Totéž přejeme i ostatním sourozencům. Hodná psí tetička Anička vytvořila speciální přání - Křemýlek a Sádlomůrka (neboli Amyna a Dorotka - děkujeme!).


16.5.2009 Rok se s rokem sešel a Amyna oslavila už své 4. narozeniny. Píši "už", ikdyž dle jejího projevu ustrnula někde těsně za pubertou. Zatím se nekoná žádné zklidnění se věkem a důstojnost také nepřichází. Jak zpívá klasik "..zůstanu svůj.." - stejně i Amynka zůstává neustále hupsavá bláznivá aportérka, mazel obecný, hlídačka, tahounka koloběžky a především skvělá parťačka do života. Pavlí, díky Ti za ni.

16.5.2008 - Dnes Amy oslavila své TŘETÍ narozeniny. Pořád je to spíše puberťák, nežli dáma, tak ať jí zdraví a optimismus vydrží ještě mnoho let!
Jako vždy masový "dort" - sice moc esteticky nevypadal, ale jeho složení bylo pro oslavenkyni velmi chutné. Přípravu dortu sledovala s napětím a mučednickým výrazem. Hovězí maso, droby, kuřecí hřbety, zeleninka, bílý jogurt, pangamin atd. - vše zmizelo velmi rychle. Na zítra má slíbený výlet se svým psím oblíbencem dogoušem, tak snad nám bude počasí přát.


17.5.2007 - Včera oslavila naše Beatrice zvaná Amy své DRUHÉ narozeniny.
Odpoledne dostala coby první dar buřtíky. Nebyla nadšená z pózování pro fotografa - celou dobu trpěla s velkým sebezapřením a naštvaným výrazem.Večer následoval klasický vydatný masový dortík, potřesení packou a po slehnutí papání i nějaká ta hračka.


Moc ti, Amynko (i tvým sourozencům) gratulujeme a doufáme, že si s tebou užijeme ještě velikou řadu let v tak skvělé kondici a zdraví, jako máš nyní. :)
 
     
 
  Průkaz původu  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O RTW  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
Eva Fiedlerová, mobil: +420 777 867 887, email: agayaga@seznam.cz