NOVINKY
 AIREDALE TERRIER   HISTORIE KONTAKT   ROTTWEILER
     
 
  Průkaz původu  
 
  Štěňata  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O erdelech  
 
  Nejčastější otázky  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
 
 
Počet návštěv: 841311
 
 

Erdel na agility - ARIDA Fargo Korak - 1.7.2006


Dnes naše cvičiště pořádalo 4. ročník agility závodů. Bylo přihlášeno 80 lidí s pesany všech možných velikostí a plemen. Mé srdce zaplesalo, když jsem ve startovní listině zahlédla také plemeno erdelteriér.

Samozřejmě jsem nezaváhala a s majitelkou erdelínky se hned poránu seznámila. S paní Stejskalovou jsme si krásně popovídaly o erdelících a nejen o nich - její vyprávění o erdelích zážitcích z agility či - ano, slyšíte dobře - z dogtrekkingu, by se dalo poslouchat celý den. Určitě se ona sama brzy podělí o své zážitky i zkušenosti a sepíše nějaké to povídání.

Já viděla erdelíka na agility poprvé a musím říci, že zkušené závodnici ARIDĚ Fargo Korak to na parkuru s paničkou moc slušelo. Získala 1. místo ve zkouškách LA2.
Paní Stejskalová s sebou měla i mladou fenku Maggie Family Citas, se kterou se též hodlá věnovat agility. Držím palce, ať jim všechny plány do budoucna vyjdou a budu se těšit, že se zase někdy potkáme.

Když jsem pozorovala všechny ty uchechtané pesany, co s nadšením skákali, běhali a prolétavali tunely, je opravdu škoda, že se tomuto bezva sportu nevěnuje více erdelíků. Když jsem Aridu (mimochodem má složenou i zkoušku ZM) viděla "slalomovat" atd., tak jsem se rozhodla, že přeci jen s Agátou agility také zkusíme. Nejdřív se ale musím vše naučit já...

Arida závodící a pak odměna od paničky:

Arida - Odměna po závodě, Blažený úsměv a Maggie:
 
     
 
  Průkaz původu  
 
  Galerie  
 
  Články  
 
  O RTW  
 
  Vzkazy/Diskuse  
 
  Odkazy  
 
Eva Fiedlerová, mobil: +420 777 867 887, email: agayaga@seznam.cz